Lista blogów


Ogólnokulturowe


Ironiczna Inwazja to aktualizowany co tydzień blog o (niekoniecznie nowych) książkach i filmach. Na blogu daję fory przede wszystkim książkom historycznym, kiepskim romansom i fantastyce oraz współczesnej kinematografii niemieckiej.

Evanrinya's blogRzadko zdarza mi się recenzować pojedyncze twory kultury, bo wolę pisać o dziełach ludzkiej wyobraźni jako o całości. Piszę też o samych ludziach i przedstawiam swoje spojrzenie na rzeczywistość.

W krainie stron króluje fantastyka i historia, zarówno ta, o której można poczytać, jak i ta, którą można obejrzeć.

Magga Online: Stylowy koktajl, na który składają się: subiektywne opowieści o wszelkich zjawiskach związanych z kulturą, relacje z podróży, notki o stylu życia tudzież o tym, co robić, by kultura stała się udziałem całej rodziny. Bez napuszonych komentarzy, za to ze sporą dawką humoru made in Magga. Polecam.

Tawerna Kultury to blog o szeroko pojętej kulturze oraz lifestyle'u. Piszemy o książkach, filmach, serialach i wielu innych rzeczach, które nas w danej chwili szczególnie interesują i otaczają.

JackGraal.com. Publikuję teksty i filmy związane z branżą rozrywkową - głównie recenzje i video recenzje gier, filmów, książek i sprzętu.

Refleksyjny Lunatyk. Blog o wesołym życiu starej fanki dobrych filmów, kotów, japońskiej animacji i nałogowego marudzenia. Jeśli lubisz czytać lekkie, ironiczne teksty i jednocześnie chcesz dowiedzieć się czegoś nowego, to zapewniam, że znajdziesz tu coś dla siebie!

Kolekcja Kamieni to blog międzykulturowy i (około)podróżniczy. Znajdziecie tu masę ciekawostek, relacje z podróży, rozważania na temat sztuki zagranicznej, a także interesujące recenzje. Dlaczego Japończycy są wyjątkowi? Kim dla Pragi jest David Cerny? Dowiecie się tego u mnie!

Omnes et Nihilo. Jak wskazuje nazwa bloga, autor poświęca swój cenny czas szerokiej gamie zagadnień. Przez komiksy, książki, seriale, filmy i narzekanie na szkołę  znajdziecie tu wszystko.

Ikarowe Strofy. Znajdziesz tu dużo ciekawych wierszy, fragmentów książek, jak i utwory pisane przez autorkę bloga. Poza tym w każdy poniedziałek dodawany jest post z innej serii: o muzyce, kinie, literaturze i społeczeństwie. Autorka na bieżąco dzieli się także ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi, głównie z okolic Warszawy. Zajrzyj choć na chwilę, jeśli kultura to także twój świat!

Tomiga. Blog autora Biznesu Filmowego o przeróżnych rzeczach będących w kręgach jego zainteresowań, od szeroko pojętej (pop)kultury i sztuki, przez technologie, po relacje z podróży, wydarzeń i festiwali ilustrowane autorskimi fotografiami. Dla wszystkich, którzy lubią poszerzać swoje horyzonty...

Zapiekanka kulturalna. Blog o szeroko pojętej kulturze z recenzjami książek, filmów i sztuk teatralnych. Autorka najchętniej sięga po reportaże, często pisze o Afryce, czasem zrecenzuje jakieś anime i naskrobie coś o języku polskim lub językach afrykańskich.

Omnis blog. Piszemy o muzyce, filmach,serialach literaturze. Jesteśmy nastawieni na newsy i recenzje. Mamy także konto na Facebooku.

Czekaj. Myślę: blog zawiera recenzje różnych seriali, filmów, płyt, czy książek. Wszystkiego po trochu.  Generalnie staram się nie gustować w jednym konkretnym gatunku, dlatego każdy znajdzie u mnie coś dla siebie.

Niezłe Sztuki. Jesteśmy ludźmi, którzy uczestniczą w sztuce, są jej odbiorcami w teatrze, klubie, sali kinowej, galerii, na ulicy. Podzielimy się z Wami naszymi własnymi wrażeniami, powiemy gdzie warto iść, a które miejsca omijać. Bo wszystko, o czym piszemy widzieliśmy na własne oczy. Bo sztuką jest tworzyć, a nie odtwarzać.

Kulturożerca - jestem żercą kultury. Żrę filmy, książki i muzykę. A jak sobie pożrę, to potem sobie o tym piszę. Blog jest miejscem, w którym piszę o tym co pożarłem. Zawiera on maksymalnie subiektywne opinie, a co za tym idzie daleko moim wypocinom do profesjonalnych recenzji. Żaden ze mnie krytyk, ot zwykły kulturożerca. Na blogu przeważają teksty dotyczące kina, czasem skrobnę jednak także coś o książkach czy muzyce. Lubuję się we wszelkiego rodzaju recenzjach, rankingach, zestawieniach etc.

Literatura


MyBooks - Nasze Recenzje to blog z recenzjami książek dwóch przyjaciółek z podwójnym życiem, bo "Kto czyta książki żyje podwójnie" - Umberto Eco

Kącik Immory to blog z recenzjami książek głównie z pogranicza science-fiction i fantasy. Nie pogardzę także dobrym kryminałem. Masz dość realnego życia? Wpadnij po inspiracje dobrą, fantastyczną lekturą :) 

Felicytka to blog o książkach i przemyśleniach na ich temat. W każdą sobotę pojawia się nowa notka, a czasem KONKURS!

Japoński komiks i animacja


Lemurilla. Obie autorki, zamiast zrobić z swoim życiem coś pożytecznego, postanowiły poprowadzić bloga o japońskich bajkach (a czasem też innych animacjach). Zapraszamy także Was, do pomarnowania czasu przy obliczaniu kąta nachylenia głowy bohaterów z studia Shaft, wybieraniu najwspanialszych brwi w świecie anime czy odkrywaniu dlaczego białowłosy musi umrzeć.

Muzyka


Voice Revolution to blog o tematyce wokalnej dla osób pracujących z głosem i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę. Traktujący o zasadach emisji głosu, jego higienie, oraz o ciekawostkach kulturowych związanych z głosem.

Dark Eternal: Blog poświęcony szeroko rozumianej muzyce dark independent (rock/metal gotycki, rock klimatyczny, darkwave, industrial, dark ambient, death rock, rock/metal symfoniczny itp.). Recenzje i przegląd klasycznych zespołów oraz ich twórczości.

Jeszcze tego nie słyszałeś: Hipsterski coaching muzyczny, czyli blog o płytach mniej znanych, zapomnianych i niedocenionych. Bez szufladek gatunkowych, bez ogranych świętości. Nowe teksty trzy razy w tygodniu.

Subiektywnie o wokalu: blog biorący na warsztat najciekawsze głosy muzyki rozrywkowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz