Zgłoś i/lub zareklamuj bloga

Zgłaszanie blogów

Blogi można zgłaszać na adres mailowy blogikulturowe(małpa)o2(kropka)pl. Wiadomości na Facebooku czy innym Gadu Gadu nie będą brane pod uwagę z przyczyn porządkowych. Znaczy bałagan się przez nie robi.

Blogerko! Blogerze! W wiadomości napisz, o czym jest twój blog, tak by można go było przyporządkować do odpowiedniej kategorii. Jeśli nie masz pewności, bo twoje notki dotykają wielu tematów, napisz "ogólnokulturowy".

Czytelniczko! Czytelniku! Ciebie również obowiązuje powyższa reguła.

Blog bez podanej kategorii również zostanie wpisany na listę, ale zajmie to zdecydowanie więcej czasu, ze względu na potrzebę sprawdzenia, o czym on jest. Bądźcie dobrzy dla admina i zadbajcie o tę drobną informacje.

Zgłoszenie nie musi być formalne. Nawet nie powinno, bo na widok "Szanowni państwo" admin parsknie śmiechem. Jeśli jednak ktoś chce zachowywać się uprzejmie, to oczywiście adminowi nic do tego.

Reklamowanie blogów

W zakładce "Lista blogów" znajdują się linki do zgłoszonych na Blogi Kulturalne blogów wraz z ich krótką charakterystyką. Jest to lista opcjonalna, czytaj wciągane są na nią tylko te blogi, których autorzy wyrażą chęć zareklamowania siebie i swojej twórczości. Reklama ma służyć zachęceniu potencjalnego czytelnika, by spośród dziesiątek innych blogów wybrali akurat ten jeden.

Reklamę swojego bloga trzeba słać na ten sam adres, co prośbę o dodanie do listy: blogikulturowe(małpa)o2(kropka)pl. W treści należy podać adres bloga, nazwę oraz maksymalnie dwa (nieprzesadnie długie) zdania zachęcające do jego odwiedzenia. Przykład:
Filmożerca: aktualizowany dwa razy w tygodniu blog o tematyce filmowej. Autor specjalizuje się w niezależnym kinie mongolskim oraz produkcjach czarno-białych z połowy zeszłego wieku.
Jak napisać tekst reklamowy? Poinformuj potencjalnego czytelnika o poruszanych na blogu tematach, przedstaw jak często pojawiają się nowe notki i dlaczego akurat ten blog warto czytać. Może piszesz o filmie polskim? Wygrzebujesz z otchłani sieci dobre webkomiksy? Interesujesz się kulturą "od kuchni"? Napisz o tym, z pewnością kogoś zainteresujesz.

Wszystkie reklamowane blogi zostaną umieszczone na wspólnej, podzielonej na kategorie liście reklamowej, którą z czasem pociacha się na mniejsze, jeśli reklam zbierze się odpowiednio dużo.

4 komentarze:

ale.kow pisze...

Witam serdecznie!

Chciałbym polecić zobaczenie strony internetowe pit-38, na której znajdziecie świetny program, dzięki któremu szybko i skutecznie rozliczycie swoje deklaracje z Urzędem Skarbowym w tym roku.

Pozdrawiam!

ale.kow pisze...

Polecam również każdemu, kto szuka mieszkania lub apartamentu we Wrocławiu, zobaczenie oferty wrocławskiego dewelopera pod adresem WWW: mieszkania od dewelopera wrocław. Na pewno znajdziecie coś godnego uwagi dla siebie.
Pozdrawiam!

Patryk Piwnicki pisze...

Najskuteczniejszą metodą na promowanie bloga to pozycjonowanie stron, dzięki temu mamy szansę na pozyskanie wielu nowych czytelników. W przypadku bloga wiadomo, najważniejszy jest content bo to on w głównej mierze ma szanse się obronić. Jednak aby tak się stało to najpierw osoba zainteresowana musi trafić na naszego bloga, w tym wypadku pozycjonowanie czy też kampanie Adwords są najlepszym wyjściem.

Anna Kwityk pisze...

Pozycjonuj się w firmie funkymedia.pl a na pewno na blogu nie stracisz. Druga sprawa, musi się on bronić treścią, w innym wypadku cały trud na marne. Przy większych aspiracjach i budżecie można dołożyć Adwords, to da już niesamowity efekt w postaci nowych czytelników.

Prześlij komentarz